Resultat Lydnad 2018

——————————————————————————–
Laila Christensen med Rus N´ Riv Trååst Shake It Off ”Mååyra”

13 maj Valbo klass 1, 264,5 p 1:a pris

5 juni Valbo klass 1 256.5 p 1:a pris

3 juni Järvsö Klass 1 280 p 1:a pris

LD-1

——————————————————————————–
Laila Christensen med Margååt

13 maj Valbo startklass, 178 p Uppflyttad

2 juni Edsbyn startklass 171.5 p uppflyttad

5 juni Valbo startklass 169.5 p uppflyttad

LD-startklass

——————————————————————————–

Marie Ericsson med doubleuse Richard Burton ”Zimbo”

18 juni Järvsö Startklass 185 p uppflyttad
3 Juni Järvsö Startklass 181 p uppflyttad
2 December Bollnäs Klass 1, 277 p, 1:a pris

——————————————————————————-
Agneta Sodenkamp med Astrid

18 juni Järvsö Startklass 166 ,5 uppflyttad

——————————————————————————-

Laila Christensen med Rambo

3 juli Järvsö Startklass 173 p Uppflyttad
2 September Bollnäs Startklass 177.5 p Uppflyttad
29 September Valbo Startklass 178,5 p, Uppflyttad

LD-Startklass

——————————————————————————–
Evis Persson med Renslingans Caprice ”Silva”

3 juli Järvsö Startklass 172,5 p Uppflyttad
3 Juni Startklass 165,5 Uppflyttad

LD-Startklass

———————————————————————————

Maria Wållner med Myramarkens Kvasthilda ”Kvasta”

28 Juni Ljusdal Startklass 183 p Uppflyttad
3 Juli Järvsö Startklass 171 p Uppflyttad
3 Juli Järvsö Startklass 184 p Uppflyttad

LD- Startklass

———————————————————————————-

Inger Sjögren med Borderness Guinness ”Guinness”

3 Juni Järvsö Klass 1 288 p 1:a pris

———————————————————————————-

Rebecca Crossom med Gårdsbackens Benriach ”Ben”

29 maj Hudiksvall Startklass 173,5 p, Uppflyttad

———————————————————————————-

Lena Jonasson Fischer med Peak´n Stuff Zelda of Link ”Zelda”

4 Augusti Skutskär Klass 1, 265,5 p, 1:a pris

———————————————————————————-

Lena Skyttner Cavallin med Skybar Gazelle ”Filippa”

22 Juli Sundsvall Klass 3, 274 p, 1:a pris

———————————————————————————-

Sara Frost med Bluestimes Honeybee ”Katja”

31 Juli Järvsö startklass 178 p Uppflyttad
31 Juli Järvsö startklass 179,5 p Uppflyttad
8 September Uppsala, Startklass, 168 p, Uppflyttad

LD- Startklass

———————————————————————————-

Eva-Britt Lind med Vickulas X-On ”X-On”

2 September Bollnäs Klass 3, 281 p, 1:a pris
8 September Edsbyn Klass 3, 279,5 p, 1:a pris
6 Oktober Söderhamn Klass 3, 260,5 p, 1:a pris

SVENSK LYDNADSCHAMPION

14 Oktober Järvsö Klass 3, 284,5 p. 1:a pris
18 November Njurunda Klass 3, 266 p, 1:a pris

———————————————————————————-

Katrine Svendsen med Noxeema’s Hottie Hunter ”Lycke”

15 Augusti Hudiksvall Klass 1 272 p 1:a pris

———————————————————————————-

Anne-Lena Zeider Woxberg med Madielas Mitzi ”Mitzi”

2 December Bollnäs Startklass 175 p, Uppflyttad

———————————————————————————-

 


gilbert1