Resultat Lydnad 2019

——————————————————————————–
Ulrika Vestlund med Sångbergets Ättja ”Ättja”

26 januari Sundsvall startklass, 184 p uppflyttad

26 januari Sundsvall startklass 167,5 p uppflyttad

LD- startklass

———————————————————————————-

Ulla-Britt Broström med Searover Copy Digger ”Digger”

10 mars Bollnäs Startklass 187 p uppflyttad
12 Maj Bollnäs Lydnadsklass 1, 260,5 p. 1:a pris

———————————————————————————-

Marie Ekström Linger med Krumelurens Rigoletto ”Ludde”

10 mars Bollnäs Startklass 167,5 p uppflyttad
17 Juni Järvsö Startklass 165,5 p Uppflyttad
7 Juli Järvsö Startklass 167 p Uppflyttad

LD-startklass

———————————————————————————-

Anne-Lene Zeider Woxberg med Madeira Mitzi ”Mitzi”

10 mars Bollnäs Startklass 172 p uppflyttad

———————————————————————————-

Leila Harmsund med Gilliams U R My Valentine ”Scott”

10 mars Bollnäs Startklass 176,5 p uppflyttad

———————————————————————————–

Anna Mann med Joy Ride Av Vikholmen ”Sookie”

12 Maj Bollnäs Startklass 160,5 p Uppflyttad
27 Juni Ljusdal Startklass 171 p, Uppflyttad
17 Juni Järvsö Startklass 179 p, Uppflyttad

LD-startklass

———————————————————————————–

Johanna Carlberg med Kili

6 Juli Järvsö Startklass 181,5 p, Uppflyttad
7 Juli Järvsö Startklass 191,5 p, Uppflyttad
22 September Startklass 173 p Uppflyttad

LD-Startklass

———————————————————————————–

Cecilia Risvall med Vildhallonens Linblomma ”Vilda”

17 Juni Järvsö Startklass 164 p, Uppflyttad
14 Augusti Hudiksvall Startklass 176 p, Uppflyttad

———————————————————————————–

Cecilia Risvall med Sheepeye´s Silky Dash Of Dark ”Stoja”

14 Augusti Startklass, 178 p, Uppflyttad

LD-Startklass

———————————————————————————–

Maria Wållner med Myramarkens Kvast-Hilda ”Kvasta”

17 Juni Järvsö Klass 1 267,5 p, 1:a pris

———————————————————————————–

Inger Bruske med Atomos Lyckliga Lakritstroll ”Lycka”

17 Juni Järvsö Startklass 167,5 p, Uppflyttad

———————————————————————————–

Lena Skyttner Cavallin med Skybar Gazelle ”Filippa”

5 Juli Järvsö Klass 3 261 p, 1:a pris
6 Juli Järvsö Klass 3 293 p, 1:a pris
29 September Järvsö Klass 3, 299 p, 1:a pris

———————————————————————————–

Lena Skyttner Cavallin med I-Vassens R-Livia ”Livia”

14 Augusti Hudiksvall Startklass 191,5 p, Uppflyttad
29 September Järvsö Klass 1, 270,5 p, 1:a pris

———————————————————————————–

Katrin Svendsen Noxeema´s Hottie Hunter ”Lycke”

14 Augusti Hudiksvall Klass 1 173 p, 1:a pris

———————————————————————————–

Eva-Britt Lindh med Vickulas X-on ”X-on”

29 September Järvsö Klass 3, 285,5 p, 1:a pris

———————————————————————————–

Maria Ericsson med Doubleuse Richard Burton ”Zimbo”

29 September Järvsö Klass 2, 287 p, 1:a pris

———————————————————————————–

gilbert1