Resultat Rallylydnad 2018

—————————————————————————-

Ulrika Andersson med Sångbergets Ättja ”Ättja””

17 Februari Strömsund nybörjarklass 90 p, Kvalificerande poäng.
17 Februari Strömsund nybörjarklass 93 p, Kvalificerande poäng.
22 April Nybörjarklass 96 p, Kvalificerande poäng.

RLD-N

21/7 Sollefteå Fortsättningsklass 82, Kvalificerande poäng
21/7 Sollefteå Fortsättningsklass 100, Kvalificerande poäng
4/8 Strömsund Fortsättningsklass 88 p, Kvalificerande poäng

RLD-F

—————————————————————————-

Ulrika Andersson med Lotustorpets Pavel ”Prick”

17 Februari Strömsund Avanceradklass, 90 p, Kvalificerande poäng

RLD-A

—————————————————————————-

Wilma Hydén med Stargolds Royal Leonore ”Nora” ”

Njurunda fortsättningsklass, 89 p, kvalificerande poäng
Njurunda fortsättningsklass, 99 p, kvalificerande poäng
17 mars Gävle Fortsättningsklass, 87 p, Kvalificerande poäng

5 maj Njurunda Avanceradklass, 80 p, kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Wilma Hydén med Musse

17 mars Gävle nybörjarklass, 87 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Laila Christensen med Margååt

22 April Motala, Nybörjarklass, 87 p Kvalificerande poäng
22 April Motala, Nybörjarklass, 96 p Kvalificerande poäng
5 maj Njurunda, Nybörjarklass, 97 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

5 maj Njurunda, Nybörjarklass, 97 p, Kvalificerande poäng

17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 85 p Kvalificerande poäng
17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 99 p Kvalificerande poäng
1 Juli Gävle Fortsättningsklass 99 p, Kvalificerande poäng

RLD-F
—————————————————————————-

Alice Christensen med Rus N´ Riv Trååst Shake It Off ”Mååyra”

22 April Motala, Avanceradklass, 84 p, Kvalificerande poäng
16 Juni Järvsö Avanceradklass, 89 p Kvalificerande poäng

RLD-A

—————————————————————————-

Mikaela Hallkvist Hedqvist med Anefix Jamie ”Bailey”

12 maj Ånge nybörjarklass 97 p, Kvalificerande poäng
12 maj Ånge nybörjarklass 87 p, Kvalificerande poäng
13 maj Ånge nybörjarklass 100 p, Kvalificerande poäng
13 maj Ånge nybörjarklass 96 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 90 p Kvalificerande poäng
17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 100 p Kvalificerande poäng
26 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 97 p Kvalificerande poäng
26 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 97 p Kvalificerande poäng

RLD-F

Lii Hallkvist med Anefix Jamie ”Bailey”

23 September Hudiksvall Fortsättningsklass 89 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Mikaela Hallkvist Hedqvist med Gränsvallarens Zizou

12 maj Ånge fortsättningklass 95 p, Kvalificerande poäng
12 maj Ånge fortsättningklass 100 p, Kvalificerande poäng
13 maj Ånge fortsättningklass 100 p, Kvalificerande poäng
13 maj Ånge fortsättningklass 97 p, Kvalificerande poäng

RLD-F

22 September Hudiksvall Avanceradklass 100 p, Maxpoäng

—————————————————————————-

Sofia Toresson med Tequilaville´s Zingo ”Zingo”

12 maj Ånge nybörjarklass 76 p, Kvalificerande poäng
12 maj Ånge nybörjarklass 82 p, Kvalificerande poäng
13 maj Ånge nybörjarklass 92 p, Kvalificerande poäng
13 maj Ånge nybörjarklass 94 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

26 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 95 p Kvalificerande poäng
26 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 97 p Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Jacqueline Holt med Elisheba M Im so im so im so ”Zoei”

15 april Bålsta Nybörjarklass 70 p kvalificerande poäng
15 april Bålsta Nybörjarklass 78 p kvalificerande poäng
19 maj Gävle Nybörjarklass 89 p kvalificerande poäng
19 maj Gävle Nybörjarklass 76 p kvalificerande poäng

RLD-N

17 juni Järvsö Fortsättningsklass 81 p Kvalificerande poäng
17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 87 p Kvalificerande poäng
26 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 84 p Kvalificerande poäng

RLD-F

—————————————————————————-

Stephanie Holt med Messi

15 april Bålsta Fortsättningsklass 84 p kvalificerande poäng
6 juni Mora Fortsättningsklass 84 p kvalificerande poäng
6 juni Mora Fortsättningsklass 77 p kvalificerande poäng

RLD-F

17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 83 p Kvalificerande poäng

————————————————————————-

Stephanie Holt med Albin

26 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 87 p Kvalificerande poäng

————————————————————————-

Katrin Svendsen med Noxeemas Hottie Hunter ”Lycke”

16 Juni Järvsö Nybörjarklass 87 p Kvalificerande poäng
16 Juni Järvsö  Nybörjarklass 97 p Kvalificerande poäng
8 Juli Bollnäs Nybörjarklass 96 p, Kvalificerande poäng

RLD-N
————————————————————————–

Margareta Heed med Dejoyas Donatello ”Robert”

16 Juni Järvsö Nybörjarklass 86 p Kvalificerande poäng
16 Juni Järvsö Nybörjarklass 83 p Kvalificerande poäng
8 Juli Bollnäs Nybörjarklass 80 p Kvalificerande poäng

RLD-N
————————————————————————–

Rebecca Crossom med Gårdsbackens Benriach ”Ben”

16 Juni Järvsö Nybörjarklass 86 p Kvalificerande poäng
16 Juni Järvsö Nybörjarklass 86 p Kvalificerande poäng
8 Juli Bollnäs Nybörjarklass 93 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————

Inger Buske med Atomos Lyckliga Lakritstroll ”Lycka”

16 Juni Järvsö  Nybörjarklass 86 p Kvalificerande Poäng
8 Juli Bollnäs Nybörjarklass 86 p Kvalificerande poäng
25 Augusti Järvsö  Nybörjarklass 79 p Kvalificerande Poäng
25 Augusti Järvsö  Nybörjarklass 78 p Kvalificerande Poäng

RLD-N

—————————————————————————
Carina Ydrewall med Sugarwinds Diamond ”Dina”

17 juni Järvsö Fortsättningsklass 90 p Kvalificerande poäng
17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 80 p Kvalificerande poäng

RLD-F

—————————————————————————

Katrin Svendsen med Noxeemas Mysterium Mac ”Marius”

17 Juni Järvsö Fortsättningsklass 86 p Kvalificerande poäng
8 Juli Bollnäs Fortsättningsklass 83 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Helene Ankerstål med Del Khazaris Li I Girl from Sweden

8 Juli Bollnäs Nybörjarklass, 95 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Helene Ankerstål med  Arsathas Busiga Bubblan

8 Juli Bollnäs Nybörjarklass 82 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Anette Fredriksson med Anefix Jessie ”Jessie”

18 Augusti Gävle  Nybörjarklass 75 p Kvalificerande Poäng
18 Augusti Gävle  Nybörjarklass 82 p Kvalificerande Poäng

—————————————————————————-

Marie Ekström Linger med Rigolettos Krumelur ”Ludde”

26 Augusti Järvsö Mästarklass 90 p CERT

—————————————————————————-
Katrine Svendsen med Noxeema’s Hottie Hunter

16 Juni Järvsö Nybörjarklass 87 p Kvalificerande poäng
16 Juni Järvsö Nybörjarklass 97 p Kvalificerande poäng
8 Juli Bollnäs Nybörjarklass 96 p Kvalificerande poäng

RLD-N
—————————————————————————-

fotorallykm15