Resultat Rallylydnad 2019

—————————————————————————-

Laila Christensen med Agildes Mackmyra af Dixton ”Margååt”

19/1 Gävle Avancerad klass 80 p Kvalificerande poäng
19/1 Gävle Avancerad klass 92 p Kvalificerande poäng
17/3 Gävle Avancerad klass 100 p Kvalificerande poäng

RLD-A

4/6 Falun Mästarklass 100 p CERT
4/6 Falun Mästarklass 97 p CERT
16/6 Järvsö Mästarklass 96 p CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

21/7 Bollnäs Mästarklass 95 p CERT
20/10 Matfors Mästarklass 98 p CERT

—————————————————————————-

Laila Christensen med Rus N´ Riv Trååst Shake It Off ”Mååyra”

1/5 Hudiksvall Mästarklass 94 p CERT
1/5 Hudiksvall Mästarklass 99 p CERT
1/5 Hudiksvall Mästarklass 93 p CERT
1/5 Hudiksvall Mästarklass 96 p CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

21/7 Bollnäs Mästarklass 100 p CERT

—————————————————————————-

Mikaela Hallqvist Hedkvist med Anefix Jamie ”Bejlan”

4/5 Njurunda Avanceradklass 88 p Kvalificerande poäng
4/5 Njurunda Avanceradklass 89 p Kvalificerande poäng
1/6 Ånge Avanceradklass 84 p, Kvalificerande poäng
1/6 Ånge Avanceradklass 97 p, Kvalificerande poäng

RLD-A

—————————————————————————-

Urika Andersson med Plankebyens Galdu

19/1 Strömsund Nybörjarklass 88 p Kvalificerande poäng
19/1 Strömsund Nybörjarklass 71 p Kvalificerande poäng
7/4 Timrå Nybörjarklass 80 p, Kvalificerande poäng
7/4 Timrå Nybörjarklass 77 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Stephanie Holt med Messi

3/3 Härnösand Avanceradklass 90 p Kvalificerande poäng
3/3 Härnösand Avanceradklass 93 p Kvalificerande poäng
29/6 Hudiksvall Avanceradklass 87 p, Kvalificerande poäng
29/6 Hudiksvall Avanceradklass 88 p, Kvalificerande poäng

RLD-A

—————————————————————————-

Stephanie Holt med Elishebas M I´m so I´m so I´m so ”Zoe”

30/6 Hudiksvall Avanceradklass 81 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Emelie Rylander med Vildhallonens Linblomma ”Vilda”

7 April Timrå, Nybörjarklass 84 p, Kvalificerande poäng.
31/5 Söderhamn Nybörjarklass, 77 p Kvalificerande poäng
2/6 Ånge Nybörjarklass 77 p, Kvalificerande poäng
15/6 Järvsö Nybörjarklass 93 p, Kvalificerande poäng
15/6 Järvsö Nybörjarklass 73 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Cecilia Risvall med Vildhallonens Snödroppe

20/7 Bollnäs Nybörjarklass 93 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 74 p Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Anette Fredriksson med Anefix Jessiebell ”Jessie”

27/4 Matfors, Nybörjarklass 70 p, kvalificerande poäng

RLD-N

16/6 Järvsö Fortsättningsklass 75 p, Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Fortsättningsklass 79 p, Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Fortsättningsklass 84 p, Kvalificerande poäng

RLD-F

—————————————————————————-

Anette Fredriksson med Atomos Superstjärna ”Nova”

15/6 Järvsö Nybörjarklass 83 p, Kvalificerande poäng
15/6 Järvsö Nybörjarklass 80 p, Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 93 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 96 p Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Sofia Toresson med Tequilavilles Zingo ”Zingo”

1/6 Ånge Fortsättningklass, 79 p, Kvalificerande poäng

RLD-F

—————————————————————————-

Ester Mann med Bernerhagens Pepita ”Pepita”

1/6 Ånge Fortsättningklass, 93 p, Kvalificerande poäng
2/6 Ånge Fortsättningsklass 87 p. kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Ester Mann med Emperix Stardust ”Vega”

20/7 Bollnäs Nybörjarklass 98 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 96 p Kvalificerande poäng
24/8 Järvsö Nybörjarklass 90 p Kvalificerande poäng
24/8 Järvsö Nybörjarklass 87 p Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Rosie Holt med Elishebas Doce Rocky Raccoon ”Rocky”

12/6 Mora Nybörjarklass 84 p, kvalificerande poäng
12/6 Mora Nybörjarklass 96 p, kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 97 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 78 p Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Ulla-Britt Broström med Hinnareds Ettan ”Ettan”

15/6 Järvsö Nybörjarklass 82 p, Kvalificerande poäng
15/6 Järvsö Nybörjarklass 73 p, Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 90 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 99 p Kvalificerande poäng

RLD-N

25/8 Järvsö Fortsättningsklass 76 p, Kvalificerande poäng
25/8 Järvsö Fortsättningsklass 75 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Ulla-Britt Broström med Searovers Copy Digger ”Digger”

15/6 Järvsö Nybörjarklass 81 p, Kvalificerande poäng
15/6 Järvsö Nybörjarklass 83 p, Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 98 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 100 p Kvalificerande poäng

RLD-N

25/8 Järvsö Fortsättningsklass 87 p Kvalificerande poäng
25/8 Järvsö Fortsättningsklass 80 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Åsa Palm med Lermyrens Love Me To The Moon ”Loka”

15/6 Järvsö Nybörjarklass 81 p, Kvalificerande poäng
15/6 Järvsö Nybörjarklass 92 p, Kvalificerande poäng
29/6 Hudiksvall Nybörjarklass 84 p, Kvalificerande poäng
29/6 Hudiksvall Nybörjarklass 85 p, Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Anita Larsson med Lermyrens Coolcaramel ”Mellis”

15/6 Järvsö Avanceradklass 80 p, Kvalificerande poäng
29/6 Hudiksvall Avanceradklass 81 p, Kvalificerande poäng
29/6 Hudiksvall Avanceradklass 90 p, Kvalificerande poäng

RLD-A

—————————————————————————-

Anna Mann med Joy Ride Av Vikholmen ”Zookie”

30/6 Hudiksvall Mästarklass 91p CERT
21/7 Bollnäs Mästarklass 100 p, CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

—————————————————————————-

Anna Mann med Gold Standard Tsaritsa af Hypnotic ”Tsaritsa”

20/7 Bollnäs Nybörjarklass 75 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Nybörjarklass 90 p Kvalificerande poäng

RLD-N

—————————————————————————-

Inger Bruske med Atomos Lyckliga Lakritstroll ”Lycka”

20/7 Bollnäs Fortsättningsklass 98 p Kvalificerande poäng
20/7 Bollnäs Fortsättningsklass 99 p, Kvalificerande poäng
25/8 Järvsö Fortsättningsklass 81 p, Kvalificerande poäng
25/8 Järvsö Fortsättningsklass 92 p, Kvalificerande poäng

RLD-F

—————————————————————————-

Margareta Heed med Dejoyas Donatello ”Robert”

25/8 Järvsö Fortsättningsklass 78 p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Cecilia Risvall med Big Brawehearts Leija

12/10 Hudiksvall Fortsättningsklass 79 p, Kvalificerande poäng
12/10 Hudiksvall Fortsättningsklass 74p, Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Inger Rapp med Häljans Dancing In The Sunset ””Molly”

20/10 Matfors Nybörjarklass 98 p Kvalificerande poäng
20/10 Matfors Nybörjarklass 87 p Kvalificerande poäng
9/11 Hudiksvall Nybörjarklass 78 p Kvalificerande poäng

—————————————————————————-

Wilma Hydén med Stargolds Royal Leonore ”Nora”

29/9 Njurunda avanceradklass 87 p, kvalificerande poäng
29/9 Njurunda avanceradklass 80 p, kvalificerande poäng

RLD-A

20/10 Matfors avanceradklass 94 p, kvalificerande poäng

fotorallykm15