Resultat Rallylydnad 2021


Lii Hallkvist med Truemric Delicious ”Chili”

19 Juni Järvsö Avanceradklass 99 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Avanceradklass 98 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Avanceradklass 93 p Kvalificerande
4 September Hudiksvall Avanceradklass 97 p Kvalificerande
4 September Hudiksvall Avanceradklass 82 p Kvalificerande

RLD-A

—————————————————————————-

Anna Mann med Björabäckens Viking Power ”Frigg”

20 Juni Järvsö Fortsättningsklass 80 p Kvalificerande
20 Juni Järvsö Fortsättningsklass 86 p Kvalificerande

RLD-F

12 September Valbo Avanceradklass 92 p Kvalificerande
9 Oktober Hudiksvall Avanceradklass 83 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Esther Mann och Alvin Andersson med Hypnotic Poison Eternal Joy ”Joy”

19 Juni Järvsö Nybörjarklass 81 p Kvalificerande
23 Juli Njurunda Nybörjarklass 70 p Kvalificerande
12 September Valbo Nybörjarklass 83 p Kvalificerande

RLD-N

—————————————————————————-

Inger Rapp med Häljans Dancing In the Sunset ”Molly”

19 Juni Järvsö Avanceradklass 92 p Kvalificerande
19 Juni Järvsö Avanceradklass 83 p Kvalificerande
6 Juli Järvsö Avanceradklass 80 p Kvalificerande

RLD-A

—————————————————————————-

Gunilla Nyberg Korner med Valkyrie ”Wee-Wee”

19 Juni Järvsö Nybörjarklass 94 p Kvalificerande
19 Juni Järvsö Nybörjarklass 81 p Kvalificerande

RLD-N

5 Juli Järvsö Fortsättningsklass 78 p Kvalificerande
5 Juli Järvsö Fortsättningsklass 90 p Kvalificerande
15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 95 p Kvalificerande
15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 90 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 100 p MAX
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 87 p Kvalificerande
2 Oktober Västra Medelpad Fortsättningsklass 88 p Kvalificerande
2 Oktober Västra Medelpad Fortsättningsklass 92 p Kvalificerande

RLD-F

—————————————————————————-

Fannie Sjöberg med Poppy Slope´s Chill Out ”Melvin”

20 Juni Järvsö Mästarklass 96 p CERT
3 Juli Järvsö Mästarklass 99 p CERT
3 Juli Järvsö Mästarklass 100 p CERT
22 Augusti Sundsvall Mästarklass 98 p CERT
29 Augusti Järvsö Mästarklass 100 p CERT
29 Augusti Järvsö Mästarklass 100 p CERT
5 September Hudiksvall Mästarklass 96 p CERT
10 Oktober Hudiksvall Mästarklass 90 p CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

—————————————————————————-

Anita Larsson med Lermyrens Coolcaramel ”Mellis”

3 Juli Järvsö Mästarklass 90 p CERT
29 Augusti Järvsö Mästarklass 94 p CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

—————————————————————————-

Anita Larsson med Lermyrens Taste Of Adventure ”Ture”

9 Juni Ockelbo Nybörjarklass 86 p Kvalificerande
9 Juni Ockelbo Nybörjarklass 86 p Kvalificerande
4 Juli Järvsö Nybörjarklass 91 p Kvalificerande
4 Juli Järvsö Nybörjarklass 95 p Kvalificerande

RLD-N

15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 92 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 99 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 95 p Kvalificerande
18 September Söderhamn Fortsättningsklass 81 p Kvalificerande
18 September Söderhamn Fortsättningsklass 78 p Kvalificerande

RLD-F

—————————————————————————-

Ulla-Britt Broström med Searovers Copy Digger ”Digger”

19 Juni Järvsö Avanceradklass 86 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Avanceradklass 100 p MAX
28 Augusti Järvsö Avanceradklass 96 p Kvalificerande

RLD-A

—————————————————————————-

Ulla-Britt Broström Lisabackens Mika-Miracel ”Mika”

13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 83 p Kvalificerande
13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 76 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 94 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 88 p Kvalificerande

RLD-N

—————————————————————————-

Stephanie Holt med Elisheba Doce Rocky Raccoon ”Rocky”

20 Juni Järvsö Fortsättningsklass 80 p Kvalificerande

RLD-F

—————————————————————————-

Stephanie Holt med Messi

2 Oktober Västra Medelpad Mästarklass 91 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Josefin Torngärde med Moorewood simply Affection ”Affe”

19 Juni Järvsö Nybörjarklass 73 p Kvalificerande
19 Juni Järvsö Nybörjarklass 81 p Kvalificerande
4 Juli Järvsö Nybörjarklass 79 p Kvalificerande
4 Juli Järvsö Nybörjarklass 71 p Kvalificerande

RLD-N

—————————————————————————-

Josefin Torngärde med Atomos Bonica ”Hetta”

4 Juli Järvsö Nybörjarklass 74 p Kvalificerande
4 Juli Järvsö Nybörjarklass 92 p Kvalificerande
13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 86 p Kvalificerande

RLD-N

14 Augusti Härnösand Fortsättningsklass 91 p Kvalificerande
5 September Hudiksvall Fortsättningsklass 75 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Mikaela Hallkvist Hedqvist med Anefix Jamie ”Bailey”

20 Juni Järvsö Mästarklass 100 p CERT
20 Juni Järvsö Mästarklass 96 p CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

—————————————————————————-

Laila Christensen Blom med Pansargrisen Blissful Butterfly ”Vååga”

9 Juni Ockelbo Nybörjarklass 97 p Kvalificerande
9 Juni Ockelbo Nybörjarklass 91 p Kvalificerande
19 Juni Järvsö Nybörjarklass 96 p Kvalificerande
19 Juni Järvsö Nybörjarklass 82 p Kvalificerande

RLD-N

15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 78 p Kvalificerande
15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 81 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 83 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 100 p MAX

RLD-F

—————————————————————————-

Maria Lusth med Lustans Take It To The Limit ”Kelly”

4 Juli Järvsö Nybörjarklass 84 p Kvalificerande
4 Juli Järvsö Nybörjarklass 74 p Kvalificerande
13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 72 p Kvalificerande

RLD-N

—————————————————————————-

Cecilia Risvall med Sheepeye´s Silky Dash Of Dark ”Stoja”

5 Juli Järvsö Fortsättningsklass 88 p Kvalificerande
15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 88 p Kvalificerande
15 Augusti Bollnäs Fortsättningsklass 82 p Kvalificerande

RLD-F
—————————————————————————-

Emmelie Risvall Rylander med Nikkitorpets Madonna ”Nala ”

15 Augusti Bollnäs Nybörjarklass 83 p Kvalificerande
15 Augusti Bollnäs Nybörjarklass 71 p Kvalificerande
27 Augusti Söderhamn Nybörjarklass 73 p Kvalificerande
27 Augusti Söderhamn Nybörjarklass 76 p Kvalificerande

RLD-N

18 September Strömsund Fortsättningsklass 98 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Gerd Melin med Mazkhens Champhis ”Champ”

13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 98 p Kvalificerande
13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 76 p Kvalificerande

RLD-N
—————————————————————————-
Agneta Sodenkamp med Rackaby´s Lisa ”Zita”

13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 83 p Kvalificerande
13 Juli Bollnäs Nybörjarklass 79 p Kvalificerande

RLD-N
—————————————————————————-

Lena Norman Olsson med Lustans Peaceful Easy Feeling ”Issy”

15 Augusti Bollnäs Nybörjarklass 83 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 87 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 84 p Kvalificerande

RLD-N
—————————————————————————-

Ulrika Zetterholm Vestlund med Labvisions God on Fire Hefaistos ”Brum”

25 juli Njurunda  Fortsättningsklass 84 p Kvalificerande 
25 juli Njurunda  Fortsättningsklass 86 p Kvalificerande
18 Juli Åsele Fortsättningsklass 91 p Kvalificerande 
RLD-F
—————————————————————————-

Rebecka Mattisson med Lustans Center Of the Universe ”Julie”

28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 85 p Kvalificerande
28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 95 p Kvalificerande
4 September Hudiksvall Nybörjarklass 84 p Kvalificerande
4 September Hudiksvall Nybörjarklass 79 p Kvalificerande

RLD-N

—————————————————————————-

Carina Ydrevall med Ydrevallens Indra ”Indra”

28 Augusti Järvsö Nybörjarklass 78 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Anette Fredriksson med Anefix Jessiebell ”Jessie”

28 Augusti Järvsö Avanceradklass 83 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Cia Lundin med Ringfighter Northern Ligts ”Dunder”

29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 85 p Kvalificerande
18 September Söderhamn Fortsättningsklass 79 p Kvalificerande
10 Oktober Hudiksvall Fortsättningsklass 78 p Kvalificerande 
10 Oktober Hudiksvall Fortsättningsklass 91 p Kvalificerande 

RLD-F

—————————————————————————-

Petra Arborén med Sort Guld Magic Power ”Ragnar”

29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 81 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 80 p Kvalificerande
5 September Hudiksvall Fortsättningsklass 93 p Kvalificerande

RLD-F

—————————————————————————-

Åsa Palm med Lermyrens Love Me To The Moon ”Loka”

29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 79 p Kvalificerande
29 Augusti Järvsö Fortsättningsklass 96 p Kvalificerande
18 September Söderhamn Fortsättningsklass 80 p Kvalificerande

RLD-F

—————————————————————————-

Inger Bruske med Atomos Lyckliga Lakritstroll ”Lycka”

29 Augusti Järvsö Mästarklass 92 p CERT
2 Oktober Västra Medelpad Mästarklass 90 p CERT
10 Oktober Hudiksvall Mästarklass 92 p CERT

SVENSK RALLYLYDNADSCHAMPION

—————————————————————————-

Emmilie Risvall Rylander med Vildhallonens Kraftfulla Krusbär ”Kaos”

18 September Strömsund Nybörjarklass 79 p Kvalificerande

—————————————————————————-

Cecilia Risvall med Vildhallonens Snödroppe ”Vasco”

18 September Strömsund Fortsättningsklass 83 p Kvalificerande
18 September Strömsund Fortsättningsklass 81 p Kvalificerande
—————————————————————————-

Ann-christin Linderholm med Lintrollets Rabarber ”Babben”

2 Oktober Västra Medelpad Nybörjarklass 70 p Kvalificerande
—————————————————————————-

fotorallykm15